Wykorzystanie sił planety

PROJEKTY

Brazylia


Brazylia słynie ze swojego tropikalnego klimatu i potężnych rzek. Oba te czynniki są idealne do wytwarzania energii odnawialnej i wspierania transformacji energetycznej.

RIP to skrót od Refractory (obmurza), Insulation (izolacje) and Painting (malowanie). Ale RIP Serviços Industriais, spółka KAEFER z siedzibą w Brazylii, robi o wiele więcej. Począwszy od branży offshore, poprzez inżynierię lądową i wodną, aż po obiekty przemysłowe, a ostatnio także energetykę, portfolio obsługiwanych przez firmę branż jest bardzo szerokie.

Wykorzystanie naturalnej energii

Bruno de Carvalho Andreuci Torres, dyrektor handlowy w RIP, jest człowiekiem z wielką pasją, nie mówiąc już o jego energii. Dlatego też nie powinno dziwić, że pracuje w obszarze elektrowni wodnych i podstacji elektrycznych. Jest to segment, który w ostatnim czasie, po przejęciu kilka lat temu firmy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, znacznie się rozwinął. Obecnie RIP współpracuje z klientami, którzy obsługują 11 gigawatów, co stanowi około 10% całej mocy produkcyjnej energii w Brazylii. "Brazylia ma szeroką strukturę energetyczną", mówi Bruno Torres. "Począwszy od energii wiatrowej i słonecznej aż po hydroelektryczną i jest to obszar, w którym jesteśmy szczególnie aktywni. Skupiamy się na odnawialnych źródłach energii, ponieważ jest to paliwo przyszłości. Z wielką pasją dążymy do jak najlepszego wykorzystania zasobów naturalnych dostępnych w Brazylii, a moja praca w dziedzinie hydroenergetyki i energii odnawialnej przyczynia się do tego."

Głębokie rzeki Brazylii

Energetyka wodna stanowi ponad 60% zaopatrzenia kraju w energię. Firma RIP jest bardzo aktywna w tym obszarze, jak na przykład w przypadku prac związanych z konserwacją zapobiegawczą UHE Santo Antonio Energia w Porto Velho. Prace te obejmują procedury elektromechaniczne, a także zarządzanie lekką i ciężką logistyką na zaporze wodnej. Istnieją również inne projekty, takie jak UHE Jirau, gdzie RIP pracuje nad konserwacją, usprawnieniami i naprawami pomocniczych systemów mechanicznych i hydromechanicznych oraz pomaga w czynnościach związanych z przeładunkiem towarów i z panelami grodziowymi. W sumie obecnie realizowanych jest ponad osiem dużych projektów w obiektach hydroelektrycznych w Brazylii.


RIP przyczynia się do pozytywnych zmian dzięki swojej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i toruje drogę dla energii przyszłości.

Po słonecznej stronie

Klimat Brazylii szczególnie dobrze nadaje się do wykorzystania jednego z innych czynników, z których kraj ten słynie: słońca. Jeden z aktualnych, dużych projektów jest realizowany dla giganta górniczego Vale, budującego ogromną elektrownię słoneczną o mocy 776 MWp (potencjał) do zasilania swoich zakładów górniczych w pobliżu miasta Jaiba w stanie Minas Gerais. RIP pracuje dla Hitachi Energy nad budową dwóch dużych podstacji energetycznych (230kV) dla zakładu, a także wykonuje wszystkie usługi elektryczne. Projekt zostanie ukończony około października przyszłego roku i stanowi kamień milowy w zaangażowaniu Vale w energię odnawialną.

Brazylia dysponuje ogromnymi zasobami, które mogą przyczynić się do zmian w nadchodzącej transformacji energetycznej. RIP przyczynia się do pozytywnych zmian dzięki swojej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i toruje drogę dla energii przyszłości.

Wywieranie wpływu na ludzi i na planetę

Firma RIP przyczynia się do pozytywnych zmian zarówno poprzez swoją pracę w dziedzinie energii odnawialnej, jak również poprzez inicjatywy takie jak Plural, które celebrują wielokulturowość i różnorodność firmy. "Tutaj ludziom pozwala się być tym, kim są" - komentuje Bruno Torres. "Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi i musimy okazywać szacunek dla różnorodności kultur i sposobów myślenia, jakie niesie ze sobą bycie obywatelem świata. Każdy jest inny, ale inicjatywy takie jak Plural, wspierające różnorodność, pomagają nam wspólnie wykonywać dobrą robotę." Docenianie tej ludzkiej różnorodności oraz brazylijskich źródeł energii z pewnością posłuży przyszłemu sukcesowi.

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Dobre wartości są uniwersalne'

'Utrzymanie ruchu'