Zwiększanie zakresu naszej specjalistycznej wiedzy

PROJEKTY

Wietnam


Jak zaizolować konstrukcję, która nigdy wcześniej w Wietnamie nie istniała? Wykorzystaj know-how wszystkich ekspertów w tej dziedzinie i pracuj z nimi ponad granicami, by wspólnie sprostać wyzwaniom. To powinno być proste, prawda?

Najbardziej wymagające projekty przynoszą najlepsze rezultaty. O tym właśnie przekonały się zespoły KAEFER z Wietnamu i Malezji, które połączyły siły, aby wykonać szczególny rodzaj izolacji na obiektach, które nigdy wcześniej nie istniały w tym rejonie: kulistych zbiornikach magazynowych. KAEFER Engineering Vietnam wygrał kontrakt na wykonanie izolacji pięciu zbiorników na terenie zintegrowanego kompleksu petrochemicznego Long Son, położonego 100 km na południe od Ho Chi Minh City.

Izolacja sferycznych zbiorników magazynowych w Wietnamie

Opracowanie rozwiązania

Zbiorniki kulowe są używane do przechowywania cieczy i gazów pod ciśnieniem, a większość z nich działa w niskich temperaturach, osiągających nawet -50°C.

Główna korzyść z zastosowania kulistego kształtu polega na zmniejszeniu koncentracji naprężeń, ponieważ ciśnienie jest równomierne na całej powierzchni. Ze względu na zimno panujące wewnątrz oraz wysoką wilgotność i temperaturę na zewnątrz, izolacja termiczna jest kluczem do utrzymania równowagi w kulach. Aby sprostać wyzwaniom związanym z warunkami środowiskowymi, zespół KAEFER zastosował do izolacji kul szkło piankowe. Nie jest to łatwy proces, ponieważ każdy element jest inny i wymaga specjalnych umiejętności w zakresie montażu, takich jak nadawanie kształtu poprzez frezowanie, a także produkcja okładzin.

KAEFER posiadał odpowiednie kompetencje, ale problemem było wysłanie do Wietnamu zespołu, który przeszkoliłby miejscowych pracowników w okresie, kiedy obowiązywały ścisłe ograniczenia w podróżowaniu. Był to również nowy proces i niełatwo było zaplanować coś, co nigdy wcześniej nie było robione w tym kraju. Zespół KAEFER w Malezji stanął na wysokości zadania, nawiązując kontakt z klientem i pomagając w sprowadzeniu zespołu specjalistów z Indonezji, który miał przeszkolić miejscowy personel.

Utrzymanie piłki w grze

W obliczu miesięcznej kwarantanny i zaostrzonych rygorów od sierpnia 2021 roku, zespół zdołał przeszkolić 50 lokalnych pracowników, którzy mieli wykonać i zainstalować izolację ze szkła piankowego oraz okładziny na zbiornikach sferycznych. "W pewnym momencie sytuacja wydawała się naprawdę rozpaczliwa, szczególnie kiedy w życie weszły bardziej rygorystyczne obostrzenia" - wspomina Afzal Khan, Dyrektor Zarządzający KAEFER w Malezji, Tajlandii i Wietnamie. "Ale dzięki wysiłkom naszych zespołów udało się wykorzystać naszą synergię, wspólne doświadczenie oraz wiedzę techniczną w tym złożonym projekcie. Dziękuję lokalnemu kierownikowi budowy, panu Hieu, oraz kierownikowi operacyjnemu na Malezję, panu Jeeva, którzy zebrali zespół i utrzymali tempo prac nawet w tych trudnych warunkach."

Ekipy czynią szybkie postępy, a wszystkie zbiorniki zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. To dobrze wróży na przyszłość, ponieważ klient jest bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy i może podziwiać konstrukcje, które nigdy wcześniej nie uświetniły krajobrazu gminy Long Son w prowincji Ba Ria-Vung Tao, nie wspominając o jakimkolwiek innym miejscu w Wietnamie. 

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Słońce nigdy nie zachodzi nad międzynarodową współpracą'

'Z deszczu pod rynnę'