Dobre wartości są uniwersalne

LUDZIE

Grupa KAEFER


Nie ma znaczenia kim jesteś i skąd pochodzisz - jako wielokulturowa rodzina, KAEFER docenia różnorodność i wspiera integrację szerokiej rzeszy osób.

Powszechnie przyjmuje się, że kierowanie się silnym zestawem pozytywnych wartości jest korzystne dla organizacji. My w KAEFER nie jesteśmy wyjątkiem i kierujemy się wartościami, które zdefiniowaliśmy w 2017 roku.

Docenianie różnorodności

Natura firmy globalnej oznacza, że my, jako ludzie, jesteśmy co najmniej tak różnorodni, jak różne są miejsca, w których działamy. Jesteśmy dumni z tego, że różnimy się od siebie i promujemy kulturę, która obejmuje wiele aspektów różnorodności nieodłącznie związanych z naszymi pracownikami. To wydobywa z pracowników co najlepsze oraz sprawia, że uosabiają nasze wartości i każdego dnia żyją zgodnie z nimi.

Pracujemy w branży, która historycznie była zdominowana przez mężczyzn. Jednak, podejmując aktywne kroki w celu zmiany tego stanu rzeczy, staramy się korygować nierówności i budować akceptację zmian tam, gdzie jest to konieczne. Płeć nie powinna być barierą w rozważaniach na temat pracy w środowisku przemysłowym. Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie zmiany tego uprzedzenia niż poprzez angażowanie różnych płci na wszystkich poziomach firmy? Jest to jeden z powodów, dla których nasi koledzy w Brazylii rozpoczęli kampanię PLURAL promującą różnorodność i integrację. Ponadto, powołana została wewnętrzna Rada Różnorodności z czterema grupami roboczymi (rasa, niepełnosprawność, pokolenie, płeć), z których każda jest indywidualnie prowadzona przez jednego z dyrektorów.


Jesteśmy dumni z tego, że różnimy się od siebie i promujemy kulturę, która obejmuje wiele aspektów różnorodności, nieodłącznie związanych z naszymi pracownikami.

Innym przykładem jest nasza aktywna praca na rzecz zaangażowania osób niepełnosprawnych w działalność firmy. KAEFER w Wielkiej Brytanii i Irlandii nawiązał współpracę z Down's Syndrome Association for England, Wales and Northern Ireland, Down's Syndrome Scotland, a także Down Syndrome Ireland, aby wspomóc promocję świadomości, podważać stereotypowe postrzeganie i zbierać niezbędne fundusze. Pracownicy są już zaangażowani w różne charytatywne wydarzenia związane ze zbieraniem funduszy i pracują nad zwiększeniem zaangażowania sektora w tworzenie nowych możliwości dla osób z zespołem Downa. Jednym z głównych celów jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób z zespołem Downa, a także zbieranie funduszy w ramach kampanii Christmas Giving 2020.

Inne przykłady obejmują bliską współpracę z ludnością aborygeńską, ludnością z Cieśniny Torresa w Australii oraz ludnością rdzenną w Kanadzie poprzez tworzenie partnerstwa i wspólnych przedsięwzięć oraz podejmowanie zobowiązań dotyczących różnorodności.

Steen Hansen, Dyrektor Generalny, mówi: "Międzynarodowy charakter KAEFER sprawia, że jesteśmy różnorodni. Jesteśmy bardzo dumni z wielu narodowości i kultur, które nas wzbogacają i podejmujemy aktywne działania, aby wspierać i celebrować to zjawisko. Wciąż jest jednak wiele do zrobienia, na przykład w kwestii reprezentacji płci, jak również integracji osób z widocznymi i niewidocznymi niepełnosprawnościami wśród naszych pracowników. Chodzi o to, aby być bardziej otwartym na różne formy, jakie może przybierać różnorodność i zwiększać reprezentację grup niedoreprezentowanych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe."

Okazywanie uznania

Poczucie bycia docenianym przez innych i przez firmę jest równie ważne jak postępowanie zgodnie z wartościami, które sami sobie zdefiniowaliśmy. Dlatego też w nadchodzącym roku planujemy organizację różnego rodzaju konkursów, które pokażą, w jaki sposób różni ludzie interpretują nasze wartości i wcielają je w życie osobiste i zawodowe. W duchu ciągłego doskonalenia, będziemy nadal podejmować niezbędne kroki, aby praca w KAEFER była jeszcze lepsza, doceniając fakt, że wszyscy różnimy się od siebie i że te różnice łączą nas w jeden wyjątkowy zespół - Zespół KAEFER.

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Na dłuższą metę'

'Zrównoważony rozwój i ESG pozostaną z nami na zawsze'