Jutro zaczyna się dziś

NOWE WYDARZENIA

Południowa Afryka


Innowacyjność to nie tylko zjawisko powszechnie uważane za coś pozytywnego, ale jest to główny czynnik wyróżniający firmę na rynku. KAEFER w Republice Południowej Afryki, organizując Dni Innowacji, czerpie ze swoich korzeni jako pionier i lider w branży.

KAEFER zawsze był firmą innowacyjną. Już od czasów pomysłu Carla Kaefera, który wykorzystał torf do izolacji ścian chłodni, gdy patrząc na problem inżynieryjny z innej perspektywy, dostrzegł tę innowacyjną możliwość. Etos innowacyjności przyświeca firmie KAEFER od ponad 100 lat, a wyzwania ostatnich 21 miesięcy dały szansę jeszcze większej ilości pionierskich pomysłów i działań.

Potrzeba matką wynalazku

Dzień Innowacji KAEFER w RPA jest tego najlepszym przykładem. Dotychczasowa inicjatywa polegająca na bezpośrednich spotkaniach, mających na celu zaprezentowanie nowych, oryginalnych pomysłów i sposobów działania, musiała szybko przyjąć inną formułę, kiedy dystans społeczny stał się normą. "Skoro naszym głównym celem była innowacja" - wspomina Jayson Cleaver, Dyrektor Zarządzający KAEFER w RPA - "to dlaczego nie wprowadzić innowacji do dotychczasowej formuły?". Wraz ze swoim zespołem zwrócił się o pomoc do specjalisty od mediów, który zazwyczaj pracował przy transmisjach sportowych na żywo. Wspólnie opracowali innowacyjną, interaktywną formułę. Pomysł polegał na połączeniu elementów nagranych wcześniej z elementami nadawanymi na żywo i umożliwieniu widzom interakcji, na przykład poprzez komentowanie treści i udzielanie odpowiedzi na pytania. "To zadziałało bardzo dobrze" - mówi Jayson Cleaver. "Był to idealny sposób na stymulowanie dyskusji przy jednoczesnym efektywnym dostarczaniu treści, co w innym przypadku mogłoby być możliwe tylko w mniejszych grupach. Co więcej, fakt, że sesje były konkretne, zwięzłe i łatwo przyswajalne oznaczał, że mogliśmy dotrzeć do większej grupy ludzi dysponujących zbyt małą ilością czasu, aby uczestniczyć w wydarzeniu osobiście".


Skoro naszym głównym celem była innowacja, to dlaczego nie wprowadzić innowacji do dotychczasowej formuły?

Przyszłość jest tuż za rogiem

Główną ideą Dnia Innowacji było zaprezentowanie na rynku innowacyjnych rozwiązań KAEFER oraz wskazanie w jaki sposób KAEFER planuje stale ulepszać swoje technologie i usługi. Wśród przykładów można wymienić zaawansowany system czujników korozji pod izolacją (CUI) norweskiej firmy KAEFER Energy oraz DPMS - rozwiązanie typu "od zamówienia do faktury". System czujników CUI reprezentuje zmianę modelu w przemyśle procesowym, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów związanych z CUI i z ciągłością pracy instalacji. Inteligentne czujniki są instalowane przez autonomicznego robota, wykorzystującego sztuczną inteligencję (AI) i symulacje numeryczne, aby określić, gdzie należy je umieścić. Umożliwia to przejście na konserwację zapobiegawczą zamiast reaktywnej i może mieć znaczący wpływ na integralność rurociągów, zakładów i instalacji.

DPMS jest obecnie wdrażany na różnych rynkach i koncentruje się na ograniczeniu zbędnych czynności oraz zwiększeniu przejrzystości poprzez digitalizację i usprawnienie całego procesu od zamówienia do faktury. Odnosząc się do tego ostatniego punktu, Jayson Cleaver podkreśla, że: "Jeśli chodzi o innowacje, to nie chodzi o jednorazową inspirację lub stwierdzenie, że musimy zdigitalizować proces, kryjący się za stertą papierów, ale raczej o postrzeganie innowacji, jak podróży przez wiele pojedynczych lub stałych ulepszeń, sumarycznie zwiększających wartość oferowaną klientom. Przyszłość jest zawsze tuż za rogiem, a KAEFER jest naprawdę innowacyjną firmą, która wykorzystuje technologię, aby dostarczać pionierskie rozwiązania swoim klientom."

Pozyskiwane lokalnie, skalowalne globalnie

Dzień Innowacji w Afryce Południowej był skierowany do liderów biznesu i decydentów w regionie i został zorganizowany przez lokalny zespół KAEFER przy wsparciu kolegów z oddziałów KAEFER w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i Australii, a także centrali w Niemczech. W 4 sesjach wzięło udział ponad 300 decydentów, a w mediach społecznościowych odnotowano ponad 5 tys. odsłon po tych wydarzeniach. Jest to tylko jeden wskaźnik, który pokazuje, że koncepcja, choć lokalna, ma szanse powodzenia i może być łatwo powielana na rynkach międzynarodowych, oczywiście skupiając się na lokalnych tematach. Co więcej, jest to skuteczny sposób na wzmocnienie pozycji KAEFER jako firmy innowacyjnej. "W czasach, kiedy spora część branży usług przemysłowych jeszcze nie przebudziła się do Przemysłu 4.0, my już mówimy o Przemyśle 5.0" - mówi Jayson Cleaver.  

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Izolacja tylko jednego zaworu może zasilać Teslę przez rok'

'Właściwe wdrażanie digitalizacji'