Wykorzystanie RMI

NOWE WYDARZENIA

Francja


Reaktory jądrowe mają szczególne wymogi techniczne. Nie tylko w zakresie izolacji. Nikt nie wie tego tak dobrze, jak KAEFER WANNER z Francji, który pracował nad modernizacją izolacji w największym na świecie zakładzie produkującym energię jądrową.

Francja jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie energii jądrowej, z której pochodzi 70% wytwarzanej tam energii. Utrzymanie 56 reaktorów we Francji to poważne zadanie, a KAEFER WANNER wykorzystuje synergię francusko-niemieckich zespołów do modernizacji i zastąpienia konwencjonalnej izolacji Metalową Izolacją Odblaskową (RMI).

W przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, płyty RMI nie ulegają rozkładowi, kompresji ani absorpcji wilgoci z upływem czasu. Zamknięta konstrukcja kasety sprawia, że są one stosunkowo łatwe w montażu. Technologia RMI może być również stosowana jako bariera paroszczelna, ponieważ jest odporna na działanie wody. RMI jest nietoksyczny i nierakotwórczy, co sprawia, że instalacja jest bezpieczniejsza i stawia mniejsze wymagania w zakresie sprzętu ochronnego. Główną zaletą RMI jest to, że jest łatwa do odkażania. Ze względu na zamkniętą konstrukcję ze stali nierdzewnej moduły RMI są szczególnie łatwe do czyszczenia. Z punktu widzenia produkcji, RMI jest droższa niż konwencjonalne materiały izolacyjne, ale staje się coraz częściej obowiązkowa ze względu na nowe przepisy we Francji.

Warsztat KAEFER WANNER

Zmiana jako wyzwanie

Jednym z głównych wyzwań dla KAEFER WANNER związanych z instalacją RMI jest zapewnienie takiej samej wydajności cieplnej, do jakiej przyzwyczaili się klienci. Wprowadzanie zmian do ustalonych praktyk, stosowanych przez wiele lat, może być trudne. Jednak korzyści płynące z zastosowania RMI są oczywiste, gdyż zapewniają wyższą wydajność, trwałość i elastyczność w zakresie konserwacji. Co więcej, KAEFER WANNER stosuje indywidualne podejście, a każdy system izolacji jest projektowany, konstruowany i produkowany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami zakładu.


KAEFER WANNER stosuje indywidualne podejście, a każdy system izolacji jest projektowany, konstruowany i produkowany zgodnie z indywidualnymi wymaganiami zakładu.

Nowe relacje i nowe metody

W odpowiedzi na zmiany i nowe wymagania rynku, KAEFER WANNER wykorzystał specjalistyczną wiedzę swoich kolegów z Niemiec (CCCN). Ta ścisła współpraca pozwoliła również na opracowanie nowych metod. Produkcja RMI odbyła się w warsztacie w Pompignac przy użyciu wycinarki laserowej. Niemiecki zespół kompetencyjny CCCN pod kierownictwem Hansa Joachima Riekenberga, warsztat w Pompignac prowadzony przez Rémy'ego Fagnota oraz badania termiczne przeprowadzone przez Nicolasa Brona, inżyniera ds. projektowania termicznego, przy wsparciu niemieckich kolegów i zastosowaniu podejścia LEAN w produkcji, przyczyniły się do pomyślnego wkroczenia francuskich obiektów jądrowych w przyszłość.

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

‘W LEAN, jakość i ilość idą w parze’