Właściwe wdrażanie digitalizacji

NOWE WYDARZENIA

Cyfryzacja w Grupie KAEFER


Jeszcze nigdy nie było tak łatwo pozostawać ze sobą w kontakcie, komunikować się, współpracować i znajdować sposoby poprawy każdego aspektu naszej działalności. Wszystko to dzięki cyfryzacji. Jednak ze względu na szeroki charakter tego terminu istnieje ryzyko, że może on oznaczać wszystko albo nic. Oto kilka przykładów cyfrowych sukcesów z całego świata KAEFER, które ukazują, w jaki sposób wykorzystujemy cyfryzację.

Wprowadzenie “Workplace”

W KAEFER Energy w Norwegii większość pracowników nie korzysta z komputerów w pracy. Używają za to telefonów i tabletów oraz Facebooka. Właśnie to spostrzeżenie doprowadziło do wdrożenia aplikacji pracowniczej w celu rozpowszechnienia ukierunkowanej komunikacji i dotarcia do wszystkich pracowników z ważnymi informacjami i newsami. Workplace to aplikacja do komunikacji biznesowej, która działa w podobny sposób jak Facebook. Spowodowało to większe zaangażowanie pracowników, z których duża część jest już użytkownikami tego portalu społecznościowego.

KAEFER Energy dąży do dalszego rozwoju silnej kultury wewnętrznej opartej na zaufaniu i przejrzystości. Workplace umożliwia to, zapewniając pracownikom całej organizacji bezpieczne medium do komunikacji w grupach lub na czatach.

Pandemia wzmocniła potrzebę regularnej komunikacji, a Workplace w znacznym stopniu przyczyniło się do tego, że KAEFER Energy zyskał skuteczny, otwarty i przejrzysty sposób wymiany informacji.

Lepsze decyzje dzięki platformie analitycznej

Obecnie dostępna jest ogromna ilość danych, które należy zinterpretować i przekształcić w użyteczne informacje. Najlepsze decyzje to te, które opierają się na najlepiej uporządkowanych informacjach. Jeśli dodamy do tego cyfrową wizualizację, proces ten stanie się jeszcze bardziej efektywny i intuicyjny. Korzystając z usługi analityki biznesowej Power BI, użytkownicy mogą tworzyć własne raporty i pulpity nawigacyjne oraz błyskawicznie udostępniać je kluczowym interesariuszom. Celem jest bardziej efektywne wykorzystanie danych, ułatwiające interesariuszom i decydentom szybkie dotarcie do odpowiedzi na pytania "co", "jak" i "dlaczego?".

KAEFER Energy w Norwegii jako pierwszy podmiot z grupy uruchomił platformę i testuje jej możliwości. W przyszłości zamierza wprowadzić ją do innych podmiotów z grupy KAEFER. Platforma idealnie nadaje się do szerokiego zastosowania na całym świecie w ramach Grupy KAEFER, zapewniając korzyści techniczne i organizacyjne. W ten sposób dane stają się informacjami, które z kolei przekształcają się we wnioski i stanowią solidną podstawę do podejmowania właściwych decyzji.

Nowe spojrzenie dzięki “K-POD”

Podcast KAEFER Procurement (K-POD) jest prowadzony przez Korporacyjny Dział Zarządzania Dostawami w Centrali, a jego celem jest dzielenie się ciekawymi historiami na temat zakupów i zarządzania dostawami. Tematyka podcastu obejmuje zarówno bieżące innowacje w branży, spostrzeżenia ekspertów wewnętrznych i zewnętrznych, wywiady na temat specjalnych działań lub projektów, jak i krótkie artykuły na tematy, które w dużym stopniu pokrywają się z innymi dziedzinami.

Celem jest dostarczenie interesujących treści, do których można mieć dostęp w dowolnym miejscu, np. w pociągu, podczas jazdy samochodem czy na spacerze. Chodzi również o dzielenie się ze słuchaczami doświadczeniami, by skłonić ich do zmiany postrzegania świata zamówień i zarządzania dostawami. Jeśli zainteresuje to słuchaczy lub, jeszcze lepiej, skłoni ich do rozważenia zmiany sposobu działania w ich własnej pracy, to K-POD spełnił swoje zadanie. K-POD w języku angielskim jest dostępny w Intranecie KAEFER ONE.

Procesy wolne od papieru dzięki “Prefab Base”

Prefab Base to dostosowane do potrzeb klienta oprogramowanie, wspierające administrowanie wszystkimi procesami prefabrykacji. Wykorzystywana od 2019 roku Prefab Base zapewnia przejrzystość, przegląd produkcji i pełną kontrolę. Rozwiązanie koordynuje również produkcję i międzynarodową komunikację, pozwalając zespołowi KAEFER na optymalizację czasu realizacji i oferowanie klientom usprawnionego procesu, z bieżącymi, szczegółowymi informacjami na temat statusu produkcji, a także dokładnymi wycenami i szacunkami produkcji.

Aktualizacja i cyfryzacja danych klientów za pomocą CRM

W Niemczech cały proces składania zapytań i ofert w KAEFER Industrie został zdigitalizowany dzięki nowemu narzędziu do zarządzania relacjami z klientami (CRM). Zostało ono bezproblemowo zintegrowane z SAP i oprogramowaniem do kosztorysowania, z interfejsem dla zapytań, ofert i informacji o kliencie. System działa w oparciu o oś czasu, która pozwala pracownikom śledzić e-maile, rozmowy, spotkania i notatki w trakcie składania oferty lub spotkania z klientem. Do wykorzystania są również szczegółowe informacje, takie jak obroty z ostatnich trzech lat lub otwarte, przegrane i wygrane przetargi.

Nowy system stworzył przejrzysty zbiór wiedzy na temat zachowań i obszarów zainteresowań naszych klientów, co ułatwia zaspokajanie ich indywidualnych potrzeb. Dzięki niemu proces sprzedaży stał się bardziej efektywny, a zautomatyzowane funkcje sprzedaży zwiększyły dokładność prognoz i szacunków prawdopodobieństwa zamówień.

Wypełnianie luk poprzez eksplorację procesów

Process mining wizualizuje procesy biznesowe poprzez wykorzystanie znaczników czasowych rejestrów zdarzeń wzdłuż przepływu procesów w systemach. Rejestry te pokazują, jak przebiega praca: otrzymanie zamówienia, dostarczenie produktu, dokonanie płatności.

Eksploracja procesów pozwala na identyfikację luk i różnic pomiędzy tym, jak procesy przebiegają obecnie, a jak mogłyby przebiegać. Może to pomóc w skróceniu czasu cyklu i zwiększeniu wydajności, na przykład poprzez lepsze wykorzystanie systemów. Celem eksploracji procesów jest przekształcenie danych o zdarzeniach w spostrzeżenia i działania mające na celu zwiększenie efektywności.

Lepsze połączenia dzięki telefonii IP

Czy pamiętasz telefony z tarczą? Koncepcja wybierania impulsowego przeszła już do historii, biorąc pod uwagę nowoczesne systemy telekomunikacyjne, które mamy dziś do dyspozycji. Podobnie jest z przejściem od połączeń stacjonarnych do telefonii IP opartej na Internecie.

KAEFER zmierza w kierunku wprowadzenia w całej grupie bardziej nowoczesnego rozwiązania telefonicznego, opartego na Microsoft Teams. Zapewnia to większą mobilność i elastyczność oraz pozwala pracownikom pozostać w kontakcie, niezależnie od tego, czy są w biurze, w domu, na budowie czy w drodze.

Niezależne od lokalizacji, wieloplatformowe korzystanie z MS Teams usprawnia współpracę i pozwala łatwiej pozostawać w kontakcie.

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Jutro zaczyna się dziś'

'Światowa mapa projektów KAEFER'