Dostęp do wszystkich obszarów

PROJEKTY

Katar


Ostatnie lata stanowiły wyzwanie dla KAEFER w Katarze. Ze względu na brak nowych projektów, KAEFER realizował głównie prace konserwacyjne. Pozwoliło to na zdobycie większego doświadczenia zarówno w zespole kosztorysowym, jak i wykonawczym.

Ostatnie lata stanowiły wyzwanie dla KAEFER w Katarze. Ze względu na brak nowych projektów KAEFER realizował głównie prace konserwacyjne. Pozwoliło to na zdobycie większego doświadczenia zarówno w zespole kosztorysowym, jak i wykonawczym. Z początkiem 2021 roku jednak zespół, w skład którego wchodził Kierownik ds. Wyceny Bipin Badajena, ubiegał się o kontrakt na roczny projekt serwisowy dla Qatar Gas Operating Company. Dzięki bogatemu doświadczeniu Bipina na rynku katarskim oraz dzięki wsparciu zespołu pod kierownictwem Dyrektora Generalnego Christophera Selvaraj, udało się zdobyć ten projekt i w jego ramach usługi będą świadczone w niemal wszystkich obszarach działalności gazowego giganta.

Od izolacji, rusztowań i malowania, po ogniotrwałość i zabezpieczenia przeciwpożarowe, KAEFER w Katarze spędzi następne pięć lat, pomagając Qatar Gas Operating Company w utrzymaniu swoich obiektów w stanie najwyższej gotowości. Pozwoli to również klientowi na postęp w realizacji dużego projektu LNG.

Pionierska inżynieria

Projekt ten będzie pierwszym w Katarze, w którym zastosowany zostanie system rusztowań Layher. Wykorzystuje on kombinację połączeń „dodatnich” i „ujemnych” w konstrukcji bezśrubowej z funkcją automatycznego blokowania, ułatwiając tworzenie połączeń pod kątem prostym, rozwartym i ostrym. Ten system rusztowań modułowych nadaje się idealnie do realizacji skomplikowanych i trudnych projektów, szczególnie tych o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa. Ponadto w całym projekcie wykorzystana zostanie nowa technologia KAEFER, taka jak DPMS - The Order to Invoice Solution. DPMS to centralne narzędzie do zarządzania projektem, w którym informacje o wszystkich zasobach, możliwościach i sile roboczej są dostępne i uporządkowane. Pozwala to zespołom i liderom projektów na zwiększenie efektywności i pozwala położyć większy nacisk na niezależność procesów.

Tworzenie podwalin pod działania LEAN

Oprócz wykorzystania nowych innowacyjnych technologii i narzędzi cyfrowych, zespół przygotował się do realizacji zadania dla Qatar Gas Operating Company poprzez wdrożenie przed-realizacyjnego podejścia projektowego LEAN. Zapewnia ono zoptymalizowany i bezodpadowy proces realizacji i pomaga zespołowi wdrożyć kulturę usystematyzowanej pracy. W duchu ciągłego doskonalenia, zespół liczący do 600 osób, pracujących w godzinach szczytu, będzie dążył do wyeliminowania zbędnych czynności, zapewniając jednocześnie wysoką jakość wykonania na każdym etapie prac.

Arabia Saudyjska


Jesteśmy mistrzami

To nie tylko jeden z największych projektów z zakresu ochrony przeciwpożarowej na Bliskim Wschodzie, ale również zdobywca trzykrotnego tytułu Mistrza KAEFER LEAN, dzięki osiągnięciu lepszych wyników w kluczowych wskaźnikach LEAN, takich jak obrót LEAN czy wskaźnik dojrzałości LEAN. Proces zabezpieczenia przeciwpożarowego i zabezpieczenia powierzchni w zatwierdzonym przez Saudi ARAMCO zakładzie KAEFER Painting/Coating Yard w Al-Jubail jest dużym przedsięwzięciem. Zakład zajmuje powierzchnię 25 tys. m2, na której znajduje się 18 kabin lakierniczych i stanowisk do nakładania powłok, a jego dzienna produkcja wynosi 1 600 m². Projekt ten obejmuje również załadunek, rozładunek i transport 22.500 ton powlekanych konstrukcji stalowych i rurociągów do montażu na miejscu przez innych wykonawców prac mechanicznych.

Sukces w regionie i na tym projekcie został osiągnięty dzięki utrzymaniu najwyższych poziomów wydajności i norm wykorzystania materiałów, co pozwoliło na znaczny wzrost marży. Bardzo pomocne było również proaktywne podejście marketingowe, pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych i oferowanie usług lakierniczych po konkurencyjnych cenach. Ponadto, z powodzeniem wdrożono szkolenia i pełnoetatowe zaangażowanie lokalnych saudyjskich fachowców, którzy stanowią obecnie około 10% siły roboczej. Z dumą pracują oni na tych samych poziomach co ich koledzy z zagranicy, za formalną zgodą ARAMCO.

W tym roku zespół ma nadzieję osiągnąć 500.000 m² całkowitego zamówienia na powłoki lakiernicze w stoczni. Cel ambitny, ale z pewnością możliwy do osiągnięcia przez mistrzów LEAN.

Oman


Wszystkie wzloty i upadki

358 410 metrów sześciennych. Właśnie tyle rusztowań udało się KAEFER Insulation LLC w Omanie wznieść i zdemontować od lutego 2020 roku. Pomimo braku wykwalifikowanej siły roboczej, zespół w Omanie kontynuował świadczenie usług dla jednego ze swoich głównych klientów: Vale Palletizing LLC. W tym samym czasie poczyniono znaczne postępy w rozwoju firmy w Omanie, zapewniając edukację i szkolenia 12 omańskim monterom rusztowań, 3 pracownikom administracyjnym oraz 2 pracownikom BHP. To dobrze wróży na przyszłość, a KAEFER Oman będzie nadal świadczył wysokiej jakości usługi na złożonych projektach z zastosowaniem technologii dostępu.

Udostępnij artykuł

Więcej artykułów, które mogą Ci się spodobać:

'Holistycznie zdrowy i bezpieczny'

'Wykorzystanie sił planety'